Poštovani doktore,
    imam 25 godina i oko 5 kg viška koje "skidam" po uputstvu nutricioniste. Takođe sam krenula u teretanu, pa me zanima koliko puta nedeljno je potrebno da vežbam kako bi ostvarila određeni rezultat? I koliko je serija i ponavljanja za jednu grupu mišića dovoljno( npr. 20 ponavljanja u 3 serije)?
    Veliko hvala!!!

    Odgovoreno: 05. 11. 2008.
    • Dijeta nije adekvatan termin koji Vi upotrebljavate za “skidanje” kilaže. Pre bih koristio termin pravilna regulacija metaboličkih procesa u organizmu. U stadijumu kada želite da prirodnim putem smanjite telesnu masu za 5 kg nije preporučljiv odlazak u teretanu. Po stabilizaciji telesne mase (dolazak na željenu telesnu masu) možete početi sa plivanjem, laganim trčanjem i istezanjem celog tela, tri puta nedeljno, a osnovni cilj je da ojačate mišićnu muskulaturu. Ako uspešno održite telesnu masu, nakon tri meseca možete krenuti u teretanu gde će Vam se odrediti vrsta, intenzitet, ponavljanje i trajanje vežbi. a preporučujem Vam vežbe za definiciju tela. Suština je da regulišete metaboličke procese u organizmu koji će trajno rešiti Vaše probleme sa povećanom kilažom.