Jas imam vpv sindrom ama ne osekjam nisto sekoj den igram fudbal i se custvuvam super moze li nesto da mi se sluci zosto stvarno ne razbiram sto e toa.
    blagodaram

    Odgovoreno: 31. 10. 2008.
    • WPW sindrom, ili ventrikularna (komorna) preekscitacija (prevremena) je termin koji se koristi da bi se opisala stanja u kojima do elektro aktivacije komora srca dolazi ranije nego što bi se očekivalo aktivacijom preko normalnog AV čvora. WPW sindrom ima specifičan elektrokardiografski izgled od puteva depolarizacije komora.Ovaj sindrom je udružen sa visokim stepenom pojavljivanja tahiaritmije. Iznenadne pojave ubrzanog rada srca, tahikardija, koji prelazi u aritmiju, može da izazove supraventrikularnu tahikardiju koja može da razvije pretkomornu fibrilaciju sa brzim komorskim odgovorom. Sve ovo najčešće nastaje kod sportske aktivnosti i vežbanja. Aktivno bavljenje sportom je apsolutno zabranjeno, dok rekreativno bavljenje zahteva nepostojanje udruženog oboljenja srca sa palpitacijama i tahikardijama i da su osobe mlađe od 20 godina. Dozirano bavljenje sportom i stalna kontrola od strane kardiologa su neophodni. U svakom slučaju, oprezno sa preteranim sportskim opterećenjem; dozirajte fizičku aktivnost.