Poštovani,
    Imam 16 godina, zanima me da li postoje neke vežbe koje bih mogla da radim, a da mi se poveća visina? Visoka sam 163 cm i treniram karate...volela bih bar još 4-5 cm da porastem...
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 29. 10. 2008.
    • Treninzi (vežbe) sporta kojim se bavite ne utiču na ubrzan rast. Vi ste još u periodu adolescencije, pa vam savetujem da se angažujete u sportovima koje svojim vežbama u trenažnom procesu mogu da pospeše rast (košarka, odbojka, plivanje, tenis). Na osnovu mog iskustva najintenzivniji rast devojčica je u periodu od prve mensruacije pa do 15-te godine. Ovo ne znači da rast devojčica tada prestaje, ali je sporiji a može da bude iniciran gore navedenim sportovima.