Na ultrazvuku srca su mi rekli da imam prolaps zalistaka. Da li je opasno baviti se sportom u tom slučaju?

    Odgovoreno: 28. 10. 2008.
    • Prolaps mitralne valvule sa strukturalno izmenjenim zaliskom koji je zadebljan i elongiran, bez drugih patoloških promena ,dozvoljava bavljenje sportom. Kriterijumi koji ne dozvoljavaju bavljenje sportom sa prolapsom mitralne valvule su: gubitak svesti sa ubrzanim radom srca i pojavom supraventrikularne aritmije, ili kompleksnih ventrikularnih aritmija i to prilikom fizičkog napora.