Poštovani,
    Imam problem sa lumbalnim delom leđa. Osećam bolove u tom predelu već 2 godine. Bolovi se najviše manifestuju u sedećem položaju prilikom savijanja leđa ka napred. Inače intezivno igram košarku i idem u teretanu i kad se zagrejem bol se smanjuje. U međuvremenu kičmu sam snimio na rentgenu i dijagnoza je: smanjena fizionomija; lordoza bez izraženih degenerativnih promena. Išao sam na fizikalnu terapiju: ir, vežbe istezanja. Vežbe istezanja radim svakodnevno ali nema nekog poboljšanja, samo trenutno olakšanje.
    Da li će ikada bolovi prestati i da li treba da idem na ozbiljnije preglede tipa ultra zvuk ili magnetna rezonanca i da li mogu da nastavim da igram košarku i idem u teretanu?
    Unapred sam Vam zahvalan.

    Odgovoreno: 21. 10. 2008.
    • Najbolje je da uradite magnetnu rezonancu, kojom će se precizno postaviti dijagnoza Vaše bolesti. Predlažem Vam Mišelove vežbe (detaljno objašnjene u ranijim pitanjima u Stetoskopu- u septembru). Paralelno sa njima uradite fizikalni tretman bar dve nedelje (laser, magnetno impulsno polje, vaccus i interferentne struje). Po smirenju bolova i oporavku početi sa jačanjem paravertebralnih i abdominalnih mišića. Za izvesno vreme izbegavajte odlazak u teretanu, a košarku igrajte doziranim intenzitetom posle dobrog zagrevanja i istezanja. Lično mislim da će sve biti uredu.