U pitanju je naprsnuce mišića (lista) na levoj nozi, tupim i jakim udarcem. Doktor mi je rekao da će lečenje trajati bar dve nedelje, a možda i duže.
    Da li postoji mogućnost da to lečenje traje kraće i kako?
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 30. 09. 2008.
    • Najverovatnije se radi ili o rupturi (potpunom) naprsnuću mišića muskulusa tricepsa sure, ili parcijalnoj rupturi (delimičnom) naprsnuću troglavog mišića, koga čine m.gastrocnemius, m.plantari i m.soleus. Ako nema izraženog hematoma (uradite obavezno ehosonografski pregled) i velikog otoka i ako ste od samog povređivanja pravilno preduzeli mere lečenja (krioterapija-hlađenje, uzimanje lekova za resorpciju otoka, kao i adekvatne antireumatske masti),treba uključiti fizikalni tretman sa laserom, magnetnim impulsnim poljem i vaccusom, a kasnije i ultrazvuk. Oporavak je individualna stvar (nekad traje tri nedelje,a nekad duže, pravila apsolutno nema). Želim Vam brz oporavak.

Komentari na pitanje: #11664

    • Doktore Jerkane, da li radite privatno? Sin mi je povredio koleno, pa bih ga dovela na pregled.