Moj se sin ima 16 godina, pravilne je građe i vrlo dobar plivač-trenira vaterpolo, a istovremeno voli i da trči, posebno duge staze. On želi da bude siguran šta je to što treba da trenira da bi imao i snagu i kondiciju? Treba li da napusti bavljenje trčanjem ili je moguća kombinacija i koliko često da upražnjava jedno i drugo? On je gimnazijalac, mnogo se bavi kompjuterima i prilicno uči, s obzirom da želi da studira za pilota.
    Mnogo nam je važan Vaš savet.
    Mnogo hvala za odgovor,
    S poštovanjem,
    Dragana

    Odgovoreno: 30. 09. 2008.
    • Vaterpolo i trčanje u istom danu se ne preporučuje sportistima. Voda relaksantno deluje na muskulaturu i intenzivno trčanje posle vaterpolo treninga može da izazove neku neželjenu povredu. Savetujem Vam da uvek prvo trčite, a kasnije, ako se dobro fizički osećate, idete na vaterpolo. Mišljenja sam da kada imate vaterpolo trening (treninzi su veoma naporni) ne trčite, kada nemate vaterpolo trening onda možete da trčite. Jer, u istom danu raditi jedno i drugo više je štetno nego korisno.