Pred dve godini napravena mi e artroskopija na desnoto koleno i utvrdena mi e hrondomalacija 4 stepen,primav hielron inekcii i mi rekoa deka treba povtorno da se napravi artroskopija da se iscisti rskavicata.
    Da li vie mozete da mikazete nesto poveke za hrondomalacija i da li resenieto e ednas godisno artroskopija?

    Odgovoreno: 30. 09. 2008.
    • Hondromalacija je bazalna degeneracija hrskavice. Postoje četri stadijuma patoanatomskih promena artikularne hrskavice. Četvrti stepen koji Vi imate predstavlja stadijum koji se često naziva artrozom i karakteriše se erozivnim promenama, kao i promenama na subhondralnoj kosti. Savetujem Vam operativni zahvat gde će se odstraniti patološka promena zglobne hrskavice, a cilj je stimulacija i regeneracija postojećih slobodnih tela u zglobu. Ujedno će se smanjiti i kompresija u patelofemoralnom zglobu.