Poštovani,
    Pre 8 meseci sam slomio, to sam tek pre mesec dana ustanovio, trtičnu kost prilikom pada na beton. Od tog dana mene boli kada sedim na stolici, ali samo uspravno, tj.kad sedim pravilno, kada se nagnem malo napred bol nije toliko veliki, skoro da ga nema. Pre mesec i po išao sam na MG i tek su tu utvrdili lom. Zatim mi je privatni reumatolog gledao snimak i rekao da može uspešno da me izleči sa 10 terapija kod njega i usput mi je rekao da mažem gavez gel uveče i ujutru. Danas sam završio svih deset terapija, ali je bol ostao isti. Terapija se sastojala od : 45 min sam ležao na nekim magnetima, zatim je doktor radio sa laserom oko 10 min na tim bolnim tačkama i na kraju 15 min mi je puštana neka struja, ali nikakve vajde nisam video. Doktor kaže da je ostalo još da mi udari neku inekciju, kako on kaže blokadu da proba sa tim ili na kraju operacija da se odstrani taj deo, što sam ja strašno protiv.
    Molim Vas pomozite, dajte mi savet, strašna nervoza se uvukla u mene.
    Veliki pozdrav

    Odgovoreno: 27. 09. 2008.
    • Sacroccocigealna kost (trtična kost) je zakržljala kost koja se anatomski nalazi na završetku kičmenog stuba, tako da je sedenje jako otežano i bolno. Fizikalni tretman treba da nastavite, ali bih predložio da se laser radi 20-30min skenirajuće u impulsnom režimu, a da frekvenca bude analgetička od 10-60 Hz.Pored toga, uključiti i ultrazvuk koji baš kod ovakvih povreda i vremena koje je prošlo od povređivanja ima apsolutnu indikaciju. Nastaviti sa magnetnim impulsnim poljem, kao i interferentnim strujama. Ja se lično ne slažem sa blokadama, jer u praksi one se nisu pokazale kao delotvorne na ovom delu tela. Savetujem Vam da pored mog predloga o terapiji konsultujete i ortopeda oko operativnog zahvata.