Zdravo, povredio sam koleno na utakmici i na magnetnoj rezonaci nalaz je sledeci: -ruptura superficijalnog mcl-a u proksimalnoj polovini sa izrazenim okolnim edemom -rupture medijalnog retinakuluma patele, avulzija patelofemoralnog ligamenta sa negove patelarne insercije sa edemima i hemoragijama unutra rupturiranog retinakuluma i okolnom mekom tkivu -oba mensikusa intaktna -distenzija sa edemom acl-a bez prekida kontinuiteta -kostani edem lateralnog femura i posterolateralne tibije -ostale strukture kolena uredene povreda je bila 4. Marta ovde godine, molio bih te da mi pojasnis ovo, imam i dalje bolove i zadnjem delu kolena, trcim, ali kad naglo promenim pravac osetim preskakanje i cela noge mi utrne od kuka do prstiju. . .

    Odgovoreno: 30. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Ne znam da li je, kada i gde radjena hirurska intervencija, ali kod ovakvih teskih povreda 3 stepena medijalnih kolateralnih ligamenata, nakon hirurskih intervencija ide duzi rehabilitacioni postupak (nekad i do 3 meseca) . Takmicarske aktivnosti trebalo bi zapoceti posle 6 meseci. Usled bolova u zadnjem delu kolenog zgloba uraditi artroskopiju (da se vidi da nije doslo do jos nekih lezija-ostecenja zadnjih ligamenata) . Do tada koristite schol-ov steznik sa otvorenom patelom uz masazu naizmenicno gavezovom i brufenovom kremom 3 puta dnevno.