Imam 23 godine, da li postoji ikakva šansa da povećam visinu?

    Odgovoreno: 14. 10. 2023.
    • Poštovani,

      koliko ste visoki?

      Postoji metoda Ilizarova kojom se mogu produžiti ekstremiteti za oko 20 cm. Sastoji se u postavljanju cirkularnog spoljnog fiksatora na potkolenicu i natkolenicu suprotne noge simultano, presecanju kostiji i simultanom postepenom produženju kosti za po 1mm dnevno. 20 cm je 200 dana nošenja fiksatora, i još bar dva-tri meseca nakon dobijanja dužine da regenerat dovoljno okošta da se aparat može bezbedno skinuti. Potom se postupak ponavlja za drugu natkolenicu i potkolenicu.

      S poštovanjem,

      dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg

Komentari na pitanje: #217267

    • Nikola MItrović 14. 10. 2023.

      Visok sam 178 cm, s tim što nisam izrastao odjednom, već umereno do četrnaeste godine, a nakon toga je stao rast. Takođe, glas mi se od tada nije menjao i niz drugih stvari...