Pozdrav Prije 6 godina pao sam na fizickom bocno ispruzene ruke. Nisam osjetio nikakvu bol prilikom pada, ali nakon nekog vremena rame je pocelo boljeti. Bol se je znala javljati ako imam ruku u dzepu odredjeno vrijeme, kad bi vozio automobil i duze vrijeme lijevu ruku drzao na volanu. Isao sam u teretanu i na kickbox. Nikad bolove nisam osjetio. Osim kad radim neki fizicki posao tad osjetim bol koja postaje vruca i pocinje blago trnci prolaziti. Mozete li mi objasniti o cemu je rijec i da li moze imati vece posljedice jer u zadnje vrijeme jace boli. Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 29. 08. 2023.
    • Poštovani,

      somptomi koje ste opisali ukazuju pre na probleme sa vratnom kičmom.

      Pre dopunske dijagnostike, predlažem da vas pregleda ortoped. Nakon toga će odlučiti da li su tegobe nastale zbog ramena ili su od strane vratne kičme, i skaldu sa tim će taržiti dodatne preglede ( MRI vrata ili ramena, EMNG ruke).