1. dr Ljiljana Tadić

    Pitanje broj: #148868

    Poštovani, već duže vreme u desnom uhu imam pištanje te me je lekar uputio kod orl gde mi je rečeno da je sve u redu ali da treba da dam laboratoriju. Nalazi su u redu osim uvećanih jedinica acidum urricum i holesterola. U prilogu je taj rezultat. Moj lekar je savetovao djetu.

    Odgovoreno: 28. 11. 2016.
    • Poštovani,
      Niste napisali, da li osim "pištanja" u uhu imate i druge tegobe, koje su bile razlog zbog koga vam je vaš lekar u laboratorijskim nalazima zahtevao i vrednost ac. Uricum. Vrednost ukupnog holesterola se analizira i sa aspekta vrednosti takozvanog dobrog- hdl holesterola i lošeg holesterola- ldl holesterola, kao i vrednosti triglicerida u serumu. Nemam podatak ni o vašoj telesnoj masi i životnim navikama- ishrana, pušenje cigareta, fizička aktivnost. U svakom slučaju savetovana dijeta je apsolutno ispravna, a sastoji se u ograničenju unosa namirnica životinjskog porekla, povećanoj fizičkoj aktivnosti i unosu tečnosti.