1. dr Ljiljana Tadić

    Pitanje broj: #148795

    Poštovani, već duže vreme, oko 12 meseci, borim se sa kostohondritisom. Znam skoro sve o tome osim jedne stvari koja je i moje pitanje. Kada će bolovi konačno prestati? Da li je normalno da me na jak pritisak i dalje boli mesto gde imam promene na hrskavici i okoštavanja? Radila sam mri ct i analize krvi na reuma i tumor markere i sve je mirno osim što se na ct jasno vide mikropromene na hrskavici 2-7 rebra i kalcifikati koji su obostrano postavljeni. Lekari su mi preporučili da vežbam i pijem lekove povremeno kad imam bolove. Pošto moj posao zahteva često da koristim ruke i delimično snagu ruku i grudnog koša ja to stalno iritiram i povremeno imam bolove.

    Odgovoreno: 28. 11. 2016.
    • Poštovana,
      Obzirom da se bavite poslom koji je neprekidni iritans za vaš problem, potrebno je da sprovodite periodično fizikalnu terapiju, kao i lokalno aplikujete tople ili hladne obloge u zavisnosti od toga, šta vam više prija. Vaš problem obično bude saniran za najviše godinu dana, ali ga vi konstantno reaktivirate čime produžavate period obezboljavanja.