1. dr Ljiljana Tadić

    Pitanje broj: #148642

    Snimila sam kičmu i u izvještaju piše početni anterokorporalni ostefiti l3 i l4. Molim vas da mi pojasnite šta to znači. Treniram 3x nedeljno, da li smem da nastavim sa teretanom? Hvala.

    Odgovoreno: 28. 11. 2016.
    • Poštovana,
      Radi se o početnim degenerativnim promenama na kičmenim pršljenovima. Naravno da treba vežbati, ali pod kontrolom fizijatra po programu koji će ojačati vašu paravertrebralnu muskulaturu i smanjiti spazam mišića zbog čega imate bolove.