1. Bol u gornjem delu leđa i grudnom košu

    Pitanje broj: #150819

    Poštovani,

    Pitala bih Vas nešto jer ne znam ni sama šta mi prouzrokuje bolove. Boli me gornji deo leđa u predelu obe lopatice i vrat. To je neka grčevita bol koja traje 15 - 20 minuta i prestane i to se tako javlja u epizodama 2 - 3 puta na dan. Zatim imam bolove u desnoj i levoj strani grudnog koša. Ponekad je osećaj kao nekog bockanja, traje par sekundi i prestane i tako nekoliko puta na dan, a desi se da zaboli isto par sekundi i prestane. Ne bole me istovremeno leđa i grudni koš. Imam osećaj kao neke napetosti u leđima. Šta mislite u čemu je ovde problem? Radila sam ekg srca koji je bio uredan. Radila sam rtg pluća i srca koji je bio uredan i ultrazvuk abdomena koji je takođe uredan (bubrezi, jetra, pankreas i slazina) . Da li je ovo bol nekog mišićno koštanog porekla ili nešto drugo?
    Bila bih Vam zahvalna na odgovoru.

    Odgovoreno: 06. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Tegobe koje navodite mogu biti koštano- mišićnog porekla. Niste rapisali kakve su Vam dnevne aktivnosti i da li ste možda više sati dnevno u položaju kao npr za kancelarijskim stolom? Uradite laboratorijske analize koje uključuju vrednost sedimentacije eritrocita, kompletnu krvnu sliku, crp, ureu, kreatinin, bilirubin, ast, alt, ck, ldh. Uradite i rtg snimak vratnog dela kičmenog stuba.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #150819

    • Poštovanje, muž mi se već dve večeri žali na trnjenje ruku i malaksalost i bol ispod pleća. Da li možete pretpostaviti šta to znači?

    • Poštovani već više od mesec dana imam bolove u lopatice ledja i to posle posla. šta treba da uradim? hvala

    • Pozdrav, imam osećaj bola u levoj i desnoj strani grudnog koša posle par sati letenja. Čim ustanem nemam problem. Čim duže ležim osećam bol sa leve i desne strane. Radio CT kicme i vratnog dela sve OK. Sta mislite sta je u pitanju

    • Da li neko moze da mi kaze sta moze da bude u pitanju, vec dve nedelje osecam bol u gornjem delu ledja i ramenima i vratu. Bol mi ide na ruke, isto pluca me neki put bockaju. Molim vas da mi odgovorite.

    • Postovani  imam isti problem, s tim sto se meni desilo kad sam se savila i ustala i tako ostala. Bolovi su uzasni, ne mogu do daha doci. Ne mogu spavati koliko me boli. Da li ste saznali sta je ovo. Hvala unapred

    • Batricevic Sanja 24. 12. 2022.

      Postovani Imam bol u sredini grudnog kosa, kao da me neko bode nozem. Da li taj bol moze biti povezan sa kicmom

    • Postovanje, Imam problem sa bolom u gornjem delu ledja na kicmi tačno u predelu kičme koji izmedju lopatica. Manifestuje se samo posle spavanja i budi me rano ujutru jaka boli koja mi posle ne dozvoljava opet zaspati. Dodatno kada se to dešava osećam bol pri svakom udahu vazduha u tom predelu ili ako se nakasljem. Imam visak kilograma i posao mi zahteva stajanje, imam i nepravilno držanje ledja tj izarazenu malu grbu na vratu koja mi gura isti ka napred. Bol prestaje posle 30ak min kada ustanem krenem u aktivnosti ali je teško zato sto sam pospan i ne ispavan zbog bola. Molim vas kako da rešim problem. Promeni sam krevet i to je počeo od tada da se dešava učestalo svaki dan. Hvala

    • Pozz... Mene vec 10 do 15 dana (ne svaki dan, znaci svako 2,3 dana) bude navece bolovi u predjelu grudnog kosa i probada na ledja.. Ustanem 10,15 sekundi i nekako se istezem ne bi li bol prestao i tako ublazi. Ne da disat kad zaboli, a ovako kad udahnem punim plucima inzadrzim zrak osjetim nelagodu u prsima kao neki pritisak, manji bol. Nadam se da ste makar malo shvatili sta sam napisala. Hvala

    • Postovani ima problema Sa kronicnim lubagom isijas i zglobovima zadnjih par Dana imam ponekad bol u prsima kao da osjecam knedlu Doktor mi je rekao da je to mozda jednjak zbog uzimanja tableta protiv bolova, vitamine,za isijas , ... Imam termi. Za pregled pluca inace imam Appetit za jelo sto bih to moglo biti Dali je to zbog svih tih bolova ili se trebam zabrinuti bolovi inace nisu svakodnevni a inace spavam na trbuh

    • Sve je to dusek... ja sam isao na razna snimanja mislio sam da imam rak itd... kad sam uzeo da spavam na podu 7 dana treba da krene da deluje... posle toga samo dusek koji je mnogo tvrd bez onih od 1000-2000 evra dormeo i tih zezancija... naj obicniji tvrdi dusek i resili ste sve probleme sa ledjima

    • Postovanje.... Kasljem vec 2 nedelje... Pila sam panklav... I sada primam injekcije medutim kada kasljem osecam bol u desnom grudnom kosu... I ledjima... I desnoj ruci... Tup bol je u pitanju... I kada se nakasljem jako me boli... Sta moze to da bude...

    • Poštovani molim vas za misljenje, zadnjih. 7,8 dana imam jake bolove u grudima ii ledjima kod lopatica. Tako jako boli da ne mogu se pomerit u bilo koji polozaj. Tad teze disem. Jak bol u grudima kao da me neko pritiska a tako i kod. lopaticA. Kad pogledam sat budu mi otkucaji oko 160,178 i tako sat je skoro tacan jer sam i kuci merila. Uzimam propranol. Molim vas za misljenje jer me jako boli pogotovo kad radim napor. Radim u fabrici. Hvala

    • Imam jake bolove grudi na levoj strani kao i hake bolove u ledjima u gprnjem delu traje ok 30 minuta i javlja mi sr samo nocu

    • Dodala bih da obavezno prvo uradite pregled pluca i po mogucnosti Torex jer po opisu pluca su u pitanju, narocito kod pusaca.

    • Poštovani, imam problem vec mesec dana, bol u grudima , analize su uredu, plzca takodje, bole me i ledja, da li me bole grudi zbog bol u ledjima i li moze da bude nešto drugo

    • Postovana, trudnica sam, imam bolove u sredini grudnog kosa i sire se do polovini dojke. Nekad se desavaju i tokom celog dana. I osetim potrebu da duboko udahnem vazduh.Radila sam kompletnu krvnu sliku, sve je ok. Isla na kardioloski pregled takodje sve je ok. Ne znam sta bi to moglo biti?

    • Aleksandra Savić 03. 09. 2021.

      Poštovani, Pitala bih Vas nešto jer ne znam u čemu je problem. Naime, zadnjih par dana imam bolove u gornjem dijelu grudnog koša, bol kreće uglavnom iz predjela između lopatica i onda pređe na isto mjesto ali u predjelu između ključnih kosti i grudi. Bol se uglavnom javlja kada ležim na stranu, dok kad legnem na leđa bol uglavnom prođe. Bol kreće iz centralnog dijela lopatica, zatim pređe na prednji dio iznad grudi i raširi se na lijevu i desnu stranu gorenjeg dijela grudnog koša. Radila sam labaratorijske analize kao i rtg pluća par dana prije nego sam počela da osjećam ove bolove, i sve je bilo u redu. Šta mislite u čemu može biti problem? Unaprijed zahvalna