Postovani
Bolujem od fibromialgije i Rejnovog sindroma,pregledana vise puta od strane kardiologa na VMA radjena scintigrafija kostiju nista nije peonadjeno,ultrazvuk srca sa kolor doplerom uredan,imam po nekada tahikardiju zbog koje pijem bisoprolol i bromazepam u zadnje dve nedelje imam ucestale napade panike da ce meni srce stati od straha jer imam tw neke bolove u grudnom kosu i ledjima izmedju lopatica nekada panike bude i zbog nizeg ili viseg pritiska gde me jedva i bromazepam smiri uprkos urednom ultrazvuku i ekg-u ja i dalje osecam nelagodnost i bolove u grudima i kostima, da li treba da potrazim pomoc psihijatra kolika doza bromazepama je dovoljna da spreci ovo stanje,na hitnoj kada zavrsim obicno mi daju nesto za pritisak ukoliko je visi malo i obavezno bensedin inekciju desava se i da imam neke cudne muvnine i vroglavice ali to kao povezujem sa trenutno nizim pritiskom nego sto sam navikla,
Molim Vas za savet
Hvala
Dijagnoza fibromijalgije se postavlja nakon što se isključe slična bolna stanja. Međutim, ovo stanje nema toliko sličnosti sa kardiološkim ili bolovima u kostima. Svakako je potrebno da isključite dijagnoze koje bi bile vezane za kardiološki status. Ukoliko imate napade panike, takođe morate da primenite odgovarajuću dijagnostiku i terapiju kod psihijatra.
Pitanje broj: #244702
Postovani Bolujem od fibromialgije i Rejnovog sindroma,pregledana vise puta od strane kardiologa na VMA radjena scintigrafija kostiju nista nije peonadjeno,ultrazvuk srca sa kolor doplerom uredan,imam po nekada tahikardiju zbog koje pijem bisoprolol i bromazepam u zadnje dve nedelje imam ucestale napade panike da ce meni srce stati od straha jer imam tw neke bolove u grudnom kosu i ledjima izmedju lopatica nekada panike bude i zbog nizeg ili viseg pritiska gde me jedva i bromazepam smiri uprkos urednom ultrazvuku i ekg-u ja i dalje osecam nelagodnost i bolove u grudima i kostima, da li treba da potrazim pomoc psihijatra kolika doza bromazepama je dovoljna da spreci ovo stanje,na hitnoj kada zavrsim obicno mi daju nesto za pritisak ukoliko je visi malo i obavezno bensedin inekciju desava se i da imam neke cudne muvnine i vroglavice ali to kao povezujem sa trenutno nizim pritiskom nego sto sam navikla, Molim Vas za savet Hvala
Odgovoreno: 27. 10. 2025.Poštovana,
Dijagnoza fibromijalgije se postavlja nakon što se isključe slična bolna stanja. Međutim, ovo stanje nema toliko sličnosti sa kardiološkim ili bolovima u kostima. Svakako je potrebno da isključite dijagnoze koje bi bile vezane za kardiološki status. Ukoliko imate napade panike, takođe morate da primenite odgovarajuću dijagnostiku i terapiju kod psihijatra.
Srdačan pozdrav
Pregledajte odgovore po oblastima