Ako pijem na svoju ruku antimikotike i lokalne preparate, bez provere, koje posledice mogu biti ako nije gljivicno oboljenje?

    Odgovoreno: 20. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Dijagnostičkim procedurama se prvo utvrdi da se radi o nekom gljivičnom obolenju, tek onda se daju odgovarajući
      lekovi protiv gljivica, kako u tabletama ili kapsulama tako i lokalno u vidu masti i gelova.
      ukoliko vi uzmate lekove na svoju ruku, pogotovo u većim dozama i dužem periodu, a ne radi se o gljivičnim bolestima,
      može narušiti ravnoteža crevne flore te dovesti do poremećaja varenja hrane ili promene ph vrednosti genitalnih organa.
      pogrešna lokalna primena, neće dovesti do nekih bitnih štetnih posledica, ali ni koristi od primene leka.