Poštovani, imam 38 godina. Majka mi je preboljela rak lijeve dojke s 55 godina i desne sa 65. Zbog toga se redovito kontroliram. Zadnji nalaz UZV-a me malo zabrinuo: "UZV pokazuje dojke žljezdanog tipa s gustim f.c. promjenjenim parenhiom, koji mjestimično pokazuje izrazite atenuacije UZV snopa, izraženije lijevo. Obostrano difuzno nekoliko sitnih cista veličine do 6 mm. Na granici medijalnih kvadranata LD paraarealno prati se hipoehogena lezija promjera do 10 mm, koja prvenstveno odgovara masnoj inkluziji. Ne nalazi se suspektnih žarišnih lezija. Aksilarno obostrano limfni čvorovi reaktivnog tipa, bez znakova patološke limfadenopatije.

    Prepopruka: BIRADS 3. Preporuča se UZV kontrola za 6 mjeseci."

    Treba li se brinuti zbog ovih atenuacija? Hvala unaprijed na odgovoru.