Poštovani,

    Imam neke nedoumice vezano za cistu na dojci koja mi je otkrivena pre 3 meseca redovnim pregledom na ultrazvuku i veličine je 2,5 cm a rekli su da je samo pratim. Naime, imala sam već dugo vrlo male ciste od 1 mm godinama ali obzirom da proveravam jednom godišnje verujem da je brzo porasla.

    Sada imam neke nedoumice pošto je kontrolišem svaki dan, primetila sam da se strašno uveća dok sam u PMS-u i bol je veća takođe, ali inače kada pipnem to mesto zaboli me nekako. Da li trebam što pre da zakažem novi pregled i da li je dovoljan ultrazvuk , odnosno mora li ona da se operiše ili izvadi?

    Hvala unapred na odgovoru. Pozdrav.