Poštovani, Pre 4 godine sam otkrila čvorić u lijevoj dojci od tada svakih 6 mjeseci idem na UZ. Nalaz zadnjeg UZ je od pre 2 mjeseca: U dojkama intermedijarni tip ehotomograma. U DMK ka spoju MK desne dojke mikrocista dijametra 4mm. U lijevoj dojci retroarealno cista dijametra 7mm. U GLK lijeve dojke hiperehogeni areal dijametra 34mm glandularnog tkiva (bolno područje) sa mikrocistama i hipoehogenom formacijom dijametra 8.5mm sa posteriornim pojačanjem UZV snopa( cista gušćeg sadržaja). Radilog mi je dao preporuku za MR dojki, ali nažalost nesmijem da uradim zbog metalnih šipki koje imam u kičmi. Molim Vas za Vaš savjet i mišljenje. Unapred hvala

    Odgovoreno: 01. 02. 2021.
    • Poštovana,

      najbolje bi bilo da uradite magnetnu rezonancu dojki. Proverite od kog metala su šipke koje imate u kičmi,jer većina ugradnog materijala posle 2000.g. može da uđe u magnetno polje.Tražite specifikaciju ugradnog materijala na klinici gde ste operisani.

      Ukoliko ni to nije izvodljivo,nastavite sa redovnim UZ kontrolama ,jer ovako opisani nalaz ne ukazuje na nešto loše.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog