Pozdrav potreban mi je savet. Bila sam na ultrazvuku zbog kvrzice koja je bolna, tvrda i fiksirana. Doktorka sumnja na fibroadenom ali zbog većeg broja lobulacija (5) predlaže dalju analizu. Šta smatrate da je najadekvatnije rešenje s obzirom na bol ali i na to da imam 25 godina (nisam radjala i nemam kancer u familiji) Hvala unapred na savetu!

    Odgovoreno: 11. 12. 2020.
    • Poštovana,

      potrebno je da se javite na pregled Hirurga kao bi se odredilo dalja dijagnostika ili eventualno ritam praćenja promene.Fibroadenomi su benigna oboljenja dojke koja se izvesno vreme prati i ako raste uvek se savetuje operativno lečenje.

      Prema ovoj slici sa ultrazvuka koju ste prosledili ,možda se radi i o mikrocističnom kompleksu,što je jako često kod mladih žena,i može da bude bolno ako se cistice upale a takodje zavisi i od faze menstrualnog ciklusa u kojoj se ultrazvuk radi.

      Svakako ne bi trebalo da bude ništa zabrinjavajuće,

      Pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog