Postovani, molim za vas komentar na moje pitanje koje glasi: da li je i posle kog vremena od postedne operacije dojke potrebno uraditi magnetnu rezonancu celog tela?

    Odgovoreno: 14. 11. 2020.
    • Poštovana,

      Vaš lekar će odrediti koji dijagnostički modaliteti će se primenjivati u praćenju Vaše bolesti.Najpre uvidom u lab.analize,tu markere,Rtg snimak pluća i eventualno koštanog sistema kao i uvidom u ultrazvučne preglede,utvrdiće se da li je neophodno raditi skener ili magnet nege regije.Magnetna rezonanca celog tela se iznimno retko radi,jer je jako skupa dijagnostička metoda i retko kada ima opravdanja za tako nešto.

      Obzirom da Vam je urađena poštedna operacija dojke,najbitnije je da Vas redovno pregleda Onkohirug,da radite kontrolne ultrazvučne i mamografke preglede,ili eventualno magnetnu rezonancu dojki,ukoliko Vaš lekar to indikuje.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog

Komentari na pitanje: #174658

    • Postovana G-dja Dr.Ivana Kostadinovic, zahvaljujem Vam se na odgovoru, s postovanjem