Postovanje , trebala bi vase misljenje , jer od straha ne spavam mjesecima . Krajem 2019 u bolnici odstranjena kvrzica ispod dojke , tocnije pregib dojke trbuha . Uzorak poslat na analizu . Phd nalaz glasi cystis epidermoides rupta et imflammata . Iza toga radjen ulatrazvuk dojki . Obje dojke urednog izgleda koze i podkozja , voluminoznije , involutivnog tipa . Zljezdani parenhim retromamilarno i u GLK obostrano bez suspektivnih lezija . Na prijelazu DD DK vidljiva zadebljana koza uz edem okolne masti i kolekcija 12x5 m koja odgovara ateromu . U aksilama reaktivan LČ velicine do 1cm. Ja mjesecima od straha ne spavam i svaki puta kad predjem rukom preko mjesta gdje je sav od op protrnem . Koliko je moj strah opravdan , koliko nesto takvo i na takvom mjestu moze biti opasno . Svaki savijet je dobrodosao i unaprijed vam se zahvaljujem na odgovoru .

    Odgovoreno: 22. 10. 2020.
    • Poštovana,

      nemate razlog za strahom.

      Promena koju ste operisali i nije bila porekla dojke već same kože ,i može se pojaviti bilo gde na telu,najviše na mestima koje se pojačano znoje i na pregibima kože kao što je kod Vas slučaj.Radilo se o običnom upaljenom ateromu,kako ga ljudi zovu čir kože,koji je potpuno bezopasan.

      Jednom godišnje svaka žena treba da uradi ultrazvučni pregled dojke.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog