imam 65 god pre 6 god na mamografiji u kl c Dr Misovic dob dijagnozu BI RADS DD3 LD2 ,posle toga na kontroli u Euromediku na mamografiji 30 09 2019 istoBI RADS DD3 LD2 uz preporuku da idem na magn rezonancu u nalazu iz Euromedika se ne vide Tu senke i kalcifikacije ali na spoju DK desne dojke se vidi asimetrija parenhima koja na UZ odgovara dilatiranom duktusu delom ispunjen guscim sadrzajem moje pitanje da li mi treba magnetna rezonanca sada i koliko je zabrinjavajuca moja dijagnoza ,hvala ?Jagoda Markovic

    Odgovoreno: 18. 04. 2020.
    • Poštovana Jagoda,

      najbolje bi bilo da uradite magnetnu rezonancu dojki,a ako sve bude u redu,nastavite sa ultrazvučnim pregledima na 6 meseci,a kontrolnu mamografiju prema preporukama Radiologa.Ukoliko na magnetnoj rezonanci dojki bude uočena neka sumnjiva promena bićete upućeni Hirurgu.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog

Komentari na pitanje: #165822