os nedavno sam pocela da osecam bol u desnoj dojci,pa sam odlucila da se javim radioloskoj klinici na pregledu su mi nadjena zadebljana.zbog toga mi je uradjen mamogravski snimak dojki kako je i on pokazao da se nesto unutar nje dogadja uradjen mi je ultra zvuk...koji isto pokazuje da je doslo do promene tkiva i sumlja se da su ciste u pitanju....mene i dalje bole grudi,plasim se daljeg razvoja bolesti.....napominjem da sam pre skoro dve godine imala saoracajni udes i tad sam imala jake bolove u predelu grudi koji sam opravdavala ugruvanoscu,ali ovaj sad me bas zabrinjava.....dijagnoza je-dysplasio mamme bili pp sin TU in ops-molim da mi pojasnite dijagnozu ...hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 19. 08. 2008.
    • Poštovana,
      RAdiološkim metodama pregleda (mamografija i ultrazvuk) kostatovano je da postoji displazija koja se često sreće i ne pretstavlja značajno patološko stanje. Ono što je važno je da nema znakova postojanja tumorskog procesa!
      Da biste bili potpuno mirni za 6 meseci načinite kontrolne preglede.