Postovana Mirjana, CT pregled je skracenica za kompjuterizovanu tomografiju (Computerized Tomography). To je rendgenski pregled (vezan za primenu rensgenskih zrakova) kojim dobijamo transverzalne preseke pregledanog dela tela. Grubo poredjenje: zamislite kako secete veknu hleba na parcad i svako od parcadi pogledate. Medjuitm, s obzirom na podatke o Vasoj bolesti i indikaciji za pregled mnogo je senzitivnije uraditi pregled karlice magnetnom rezonancom jer cemo dobiti veci broj validnih podataka i to bez primene jonizujuceg zracenja. Srdacan pozdrav
    Prof. dr Petar Bosnjakovic

    Odgovoreno: 06. 06. 2007.
    • Postovani, Zanima me sta je to CT snimanje, postupak i sta dobijamo njime? Ukratko: operisana sam pre godinu dana, ciste na jajniku, nakon godinu dana ponovo ih imam i nakom marker tumora (32.5) mi je savetovano da uradim CT. Unapred se zahvaljujem.