Poštovani, ispričavam se, postavila sam pitanje na krivoj oblasti,pa ako nije problem, proslijedite je na Neurologiju.. Pitanje sam postavila za parezu n. facialis, no ako imate volje, rado bih čula i Vaše mišljenje... Pitat ću Vs i za tegobe moje kralježnice.. Dakle, imam 35 god, 168 /55, tegobe egzistiraju pomalo 10-tak god. Od početka 3.mj. 2008. god. imam velike probleme, a MR je pokazao slijedeće: Retrolisteza trupa, LV,teška i.v. osteohondroza LV/S1.Nema diskalne hernijacije,niti stenoze kanala. Na funkcijskim RTG snimkama pokazuje u segementu LIV/LV dislokacije u smislu hipermobilnosti kralježaka. Nema izrazitog instabiliteta ,većeg od 3.5mm. Izdana mi je je i ordtoza pojas, pijem 3x1 Zaldiar, prošla sam fizikalnu terapiju 2x(uzv,tens,glavanska struja,akupunktura,magnet...) Teško radim bilo kakve vježbe, u radu kod kuće sam totalno onemogućena. Tj. mogu se saviti do poda i sl. ali to izazove jak polove poslije. Koje statičke vježbe da koristim? I kakvu Vi terapiju preporučate? Da li mi može kakav kiropraktičar pomoći? U ovakvom stanju sam 4 i pol mj. Hvala unaprijed i ispričavam se na gnjavaži...:)

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • Poštovana,
      uopšteni odgovor bi bio da ukoliko posle svih mera koje su vam preporučene i koje ste sproveli nije došlo do značajnijeg poboljšanja odnosno smirivanja bola i vraćanja radne sposobnosti, trebalo bi ponoviti kontrolu spinalnog hirurga (ortoped ili neurohirurg koji se bavi lečenjem bolsti kičme) u cilju ponovnog razmatranja potrebe za operativnom stabilizacijom kičme ili zavisno od vrste bolova koje imate, primene neke od metoda neuromodulatorne terapije bola: spainalna stimulacija ili kontinuirana intratekalna primena opijatnog analgetika uz pomoć implantirane pumpe.
      Srdačan pozdrav.