Postovani dr Bosnjakovicu,molim Vas za savet. Ne znam da li je pitanje za Vas ali Vas molim da pokusate da mi odgovorite. Zanima me koliko je stetno snimanje,tj. EEG? Kako izgleda? I da li je tacno da nakon jednog takvog snimanja najmanje sest meseci ne smem ostati u drugom stanju,kao i to da ne smem imati u bliskom periodu jos neki ultrazvuk,poput ultrazvuka dojke,srca? Pregled je zakazan od strane neuropsihijatra zbog neprestalnog poigravanja misica po citavom telu. Molim Vas za odgovor. Hvala.

    Odgovoreno: 30. 06. 2008.
    • EEG (elektro-encefalografija) predstavlja vrstu snimanja gde se registruje moždana aktivnost putem grafičkog prikaza merenja električlnih impulsa koji je prate. Nema bilo kakvog zračenja koje je spolja emitovano.Najsličnija analiza je EKG gde se to isto radi prilikom uvida u rad srca.Prema tome, snimanje nije ni malo štetno, možete ostati u drugom stanju kad god poželite, možete nakon toga raditi bilo koji drugi pregled.