MNOGU POZDRAV DO VAS PROFESORE.MOJOT brat bese operiran na zeludnikot mu bese vgraden zeludnik.toj vsusnost imase karcinom na zeludnikot.posle operacijata koga i mu se vgradi zeludnik toj ne otide na zracenje no sepak bese dodar okolu edna godina .pred nekoe vreme pocna da se zali na bolki vo rbot.no rezultatite od labaratorijata na krfta ne bea dobri site vrednosti bea padnati. toj ne se oseka dobro i ima zolt ten na liceto.doktorite velat deka ima karcinom na koskite.a sega cekame rezultati od snimanjeto na skener.ve molam kazete sto da pravime i dali ima sansa da se spasi.vi blagodaram na vaseto vnimanie.

    Odgovoreno: 15. 06. 2008.
    • najpre moramo tačno znati o čemu se radi. Neophodno je utvrditi stanjue koštano-zglobnog sistema i gde se promene nalaze kao i status plića i jetre. Nakon toga moguća je odgovvarajuća procena u kojoj ću biti srećan da pomognem. Ukoliko imate problema sa dijagnostičkim procedurama molim da mi se obratite.

Komentari na pitanje: #6609

    • Mi otkrija deka imam heliko bakterija na zeludnikot, zemav terapija so antibiotici sega mi e podobro. Dali ima sansi da zabolam od karcinom? Sakam da odam i na snimanje. Ve molam za sovet blagodaram