Pstovani doktore      Dali se pomocu tumur markera moze ustanoviti da neko ima karcinom.post sam videla da postoji vise analiza tumur markera  Unapred hvala

    Odgovoreno: 15. 06. 2008.
    • Tumorski markeri su jedan od parametara mogućnosti postojanja tumora. Neki od njih imaju veću a neki manju dijagnostičku vrednost. Ukoliko postoji povećanje vrednosti nekog od tumorskih markera, potrebno je proveriti stanje organa ili sistema na koga marker ukazuje. Znači dijagnoza samo na osnovu vrednosti tumorskih markera NIJE definitivna.