Postovani doktore, molim vas da mi objasnite nalaz UZV abdomena, koji kaze: Bubrezi - su uobicajena smjestaja, uredne velicine i oblika, uredne debljine i strukture parenhima. Nema znakova diletacije pijelokanalnog sustava. Uz gornji pol LB vizualizira se inhomogena tvorba vel. 5,6 cm, patologija nadbubrezne zlijezde poznata od prije koja raste i mijenja eho strukturu u odnosu na ranije nalaze. Unutar LB vizualizira se nesto sitnih kalcifikata. Preporuceno mi je uciniti MSCT abdomena. Unaprijed zahvalna na odgovoru

    Odgovoreno: 03. 06. 2008.
    • Pa nisu bili baš odredjeni.
      Prema opisu sumnja se da postoji tumorska formacija ili nešto slično koja je smeštena uz gornji pol levog bubrega i pripisuje se ranijoj promeni na nadbubrežnoj +žlezdi.
      Ako mi dostavite detalje vezane za ranija oboljenja, moći ću Vam reći nešto preciznije.