Postovani profesore, zbog bolova u desnom kuku tri puta sam rentgenski snimala oba kuka i jedanput mi je uradjen skener u periodu od dva meseca. Interesuje me da li je kolicina zracenja koju sam dobila velika i opasna, da li je snimanje skenerom stetnije nego rentgenom i u kom periodu posle snimanja bih mogla ostati trudna. Veoma sam zabrinuta. Imam 31 godinu. Unapred Vam se zahvaljujem! Puno pozdrava!

    Odgovoreno: 03. 06. 2008.
    • Mislim da ste malo preterali sa izlaganjem jonizujućem zračenju ali ne brinite za neposredne štetne efekte.
      Ne znam šta je bio razlog za preglede ali u buduće kontrolu stanja Vašeg kuka radite na magnetnoj rezinanci.
      Što se tiče trudnoće, nema razloga da sa njom otežete.