Postovani dr. Bosnjakovic,
    zivim u danskoj i prije 3 dana sam bio na rentgen grudnog kosa toje drugi put sto idem na rentgen prvo je bio 2007 god, rezultati sledeci citiram: mozda blaga fibroza. Srce je malo veca od poslednjeg rentgen 2007 god. I sada je na gornjoj normalgranice. Moja pitanje je: sta znaci blaga fibroza i dali je opasna po zivot i sta da radim u ovakvim okolnostima. I drugo kaze da je srce malo veca od proslog rengena 2007 i sada je na gornjoj normalgranice, moje pitanje je zasto se srce sada je veca i koliko je to opasno po zivot i koji su normal granice za srce.
    Unapried hvala vam na odgovor

    Odgovoreno: 20. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Rendgenska procena "blage fibroze" je prilično nepouzdana i apsolutno subjektivna. Takodje uporedjivanje rendgengrafija (osim ako su obe načinjene u digitalnoj tehnici) nije apsolutno sigurno jer zavisi od mnoštva promenljivih faktora. Niste mi naveli najvažniju stvar a to je zbog čega ste radili rdg pluća? Ništa od navedenog nije opasno po život ali Vam ništa preciznije ne mogu reći bez uvida u rendgengrafiju.
      S poštovanjem