postovani ja sam vec pisao i pitao da li se na nmr ponsa moze videti  tumor unutrasnjeg uha...pitao sam vas jer neznam vise sta je problem kod  mene.pre dve godine sam dobio zujanje koje traje i dan danas.mnogo  analize je uradjeno snimaka mastoide piramide nmr endokranijuma na pons  itd...u poslednjih nekoliko meseci imam osecaj neravnoteze kao da je  neravno tlo.bio sam kod neurologa i on mi je rekao posto me prati vec  duze vreme da je to anksioznost depresija ili sta vec.ja jesam opterecen  dosta psihicki ali zbog stanja u kojem se nalazim.plasim se puno toga da  sam bolestan kao i svaki covek.desava mi se i to da mi bljesne ispred  ociju kao kad sijalica trepne kao kad ima pa nema struje.mrak mi padne u  sekundi i krace na oci.neznam sta bi mogao da radim jos od dijagnostike  pa vas pitam na sta upucuje ovo moje stanje.da li ovo ima veze sa  arterijama u glavi ili vratu i ove nazovite kratkotrajne probleme u vidu  mi objasnite usled cega se javljaju.hvala.

    Odgovoreno: 01. 04. 2008.
    •  Svakako da je MR najpoiuzdanije dijagnostičko sredstvo za ekspanzivne  formacije pontovcerebelarnog uigla i unutrašnjeg uha. Ukoliko je uradjen u  kompetentnoj ustanovi i nema znakova tumora onda ga stvarno i nema.   S poštovanjem,   Prof. dr Petar Bošnjaković