Doktore, bila sam na ultrazvuku obe dojke u nalazu pord ostalog piše: U aksilama obostrano nalazimo uvećane lgl sa reaktivnim ultrasonografskim karakteristikama dimenzija oko 8-10 mm. Interesuje me šta to znači i da li je opasno? H V L A

    Odgovoreno: 16. 03. 2008.
    • Opisane promene se odnose na granične veličine limfnih žlezda koje su izmenjene strukture po tipu reakcija na neke ranije zapaljenjske procese. Sve u svemu nalaz koji je praktično u fiziološkim okvirima tj. normalan. Nemate razloga za bilo kakvu brigu. S poštovanjem, Prof. dr P. Bošnjaković

Komentari na pitanje: #3874

    • Postovani bila sam na ultrazvuku pa bi vas zamolila da mi kazete nesto vise jer sam zabrinuta. Na kontrolnom eho pregledu o obje dojke vidljivo pretezno zljezdano tkivo neravnomijerno hipoehogeno juvenilnog tipa bez fokalnih inflamacija i bez eho vidljivih formiranih solidnih ili cisticnih tu. U obje axile i dalje vidljivi paketi lgl znatno prosirenih parnehima promjera do 1, 30*0, 62 bi-rads 2 acr 4. Da li je nesto ozbiljno jer sam odradila labaratorijske, hematoloske i reumatoloske pretrage i sve je bilo uredno.