Poštovani doktore,
    Dobro jutro. Prijatelj me je zamolio, da pokušam saznati šta znači nalaz, koji je dobio posle rentgenskog snimanja glave? Craniogram: uredan rtg nalaz turskog sedla. Na profilnom snimku se vidi i u okcipitalnoj regiji tubularna promena dužine 3 cm sa sklerotičnim ivicama.
    Hvala unapred, pozdrav.

    Odgovoreno: 01. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Učinjen je rendgenski snimak kostiju lobanje. Uredna je koštana loža hipofize (tursko sedlo). Opis  promene u okcipitalnnoj regiji ne liči ni na šta, ali Vam ne mogu napamet reći o čemu se radi najverovatnije je fiziološka impresija neke od normalnih struktura organizma.
      Pozdrav.