Postovani mozete li mi reci kakvaje razlika izmedju ct i magnetne rezonance da li je to isti aparat ili ne ja kako sam dobio informaciju to je kao neki bubanj u koji te ubace i moras u njemu dugo da budes. To vas pitam jer me strah zatvorneg i uskog prostora ia imam ct snimanje 15 septembra (ct uha desnog) . Znaci da l iije to isti aparat ili se razlikuju i da li je potpuno zatvoren kada te ubace u njega. Hvala

    Odgovoreno: 29. 08. 2009.
    • Magnetna rezonanca nije vezana za primenu jonizujućeg, rendgenskog zračenja i apsolutno nema bilo kakvih štetnih efekata po zdravlje čoveka. CT je rendgensko snimanje.
      Pregled na MR je duži i neprijatniji za osobe koje se plaše zatvorenog prostora i traja 15-20 minuta.

Komentari na pitanje: #37303

    • Emina Hadzic 23. 12. 2017.

      Postovanje treba da snimim pluca ct snimkom, pa me zanima da li je to isti bubanj kao kad se snima mr jer imam strah id zatvorenog prostora? Hvala