U septembru sam poslan na ct snimanje uha ybog neprstanogpucketanja prilikom gutanja i sumova i slabog sluha na desnom uhu. Mene interesuje koliko bi odprilike trebao trajati taj proces snimanja i kakav je to aparat ct imal neke stetne posljedice za zdrvalje.

    Odgovoreno: 29. 08. 2009.
    • Sam pregled na CT aparatu je u prvom redu zavistan od samog aparata i traje nekih 5-10 minuta (zajedno sa postavljanjem u aparat i pripremom). Aparat je vezan za primenu rendgenskih zrakova čije dejstvo nosi mogućnnost oštećenja zdravlja kioja nije velika ali postoji. Zbog toga se radi u precizno odredjenim indikacijama kada informacije koje dobijamo pregledom opravdavaju iskorišćenu dozu zhračenja.