Poštovani,
    Uradio sam rtg pluća i srca, na rezultatu piše: adhaesio pleurae bas. 1. Sin. Bio bih zahvalan kad biste mi pojasnili značenje.
    Hvala!

    Odgovoreno: 20. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Zapažano je da postoji srastanje između dva lista plućne maramice sa leve strane u donjem delu.Ovo može biti posledica nekog ranije preležanog zapaljenja koje možda nije klinički ni otkriveno. U svakom slučaju nemate razloga za brigu. Ne predstavlja opasnost i dosta je čest nalaz na rendgenografijama pluća i srca.
      S poštovanjem.

Komentari na pitanje: #36741

    • sanela pavlovic 01. 03. 2024.

      Radila sam RTG pluća šta znači ovaj nalaz: PA pulmo Adhaesio pl.bas.L din? I ovo DG J 41?