Poštovani,
    Moje dete staro 12 godina ima dijagnozu pectus excavatum. Treba da se snimi sa mri ili sa ct sa minimalnim zračenjem. Gde u okolini Vršca može to da se uradi? Kako se zakazuje, koliko se čeka, i koliko košta ako se ide privatno?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 08. 2009.
    • Poštovana gospođo,
      Pošto ste iz okoline Vršca preporuka bi bila sledeća: obratitie se klinici za torakalnu hirurgiju u S. Kamenici koja se i bavi problemom pectus excavatum-a pa neka Vam oni preporuče modalitet i ustanovu. Naime, potrebno je nekoliko specifičnih podataka koji će se dobiti pregledom (vezano za dimenzije grudnog koša, rastojanje grudne kosti od ostalih delova). U obzir dolaze magnetna rezonanca i višeredni CT sa tehnnikomk manjeg zračenja i malim brojem preseka.
      Prof. dr Petar Bošnjaković

Komentari na pitanje: #36710

    • U srem. Mitrovici svakog utorka i petka cena 12. 000din. 022/617-617