Poštovanje,
    Dg: tu cerebri reg. Frontalis lat. Sin. Op (08. 6. 2009) - extirpatio tumoris. Ph: oligodendroglioma, who gr. 2 sprovesti postoperativnu zt u Kragujevcu. Poštovani doktore na osnovu priložene dijagnoze možete li mi reći zašto je potrebna zračna terapija i koliko tih zračnih terapija treba da se uradi?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 10. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Zračna terapija je potrebna kako bi se i verovatno preostale ćelije tumorskog tkiva u što većoj meri uništile. O dozi zračenja i broju tretmana bolje će Vas obavestiti radiolog koji bude odlučivao o tome.
      S poštovanjem, pozdrav.