Pocituvan Profesore, Ve molam ako e mozno da mi odgovorite na slednovo prasanje: na mojot tatko mu e postavena dijagnoza gonartroza na zglobot na kolenoto i preporacano e da prima injekcii Orthovisc tri dozi od po 30ml, dali ke mu pomognat, na koj nacin i dali postoi nekoja alternativa?

    Odgovoreno: 04. 03. 2008.
    • Terapija gonartroze koja je preporučena a sastoji se u direktnom ubrizgavanju supstanci u zglob sa ciljem da omoguće bolju funkciju zgloba i smanje tegobe. Rezultati koji su publikovani su veoma dobri tako da, ukoliko Vaš otac ima izražene smetnje, nema razloga da se sa navedenom terapijom ne proba. Naravno, imajte na umu da ovo nije lečenje gonartroza već samo simptoma kojima se gonartroza ispoljava. S poštovanjem, Prof. dr Petar Bošnjaković