Poštovani dr,
    Moj mali brat star dva meseca ima dijagnostikovanu hibronefrozu desnog bubrega I stepena. Preporučeno je da mu se uradi Sintiografija sa kontrastom, mene interesuje da li kontrast kod bebe može izazvati alergijsku reakciju i koliko je to opasno po bebu.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 10. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Scintigrafija se mora uraditi kako bi se procenila funkcija bubrega i donela odluka o daljim  dijagnostičkim postupcima i tretmanu. Alergija nije nešto čega se treba plašiti.
      S poštovanjem i pozdrav.