Poštovani,
    Bila sam na radiografiji pluća i srca. Doktor kaže, a ja ne razumem pa Vas zato pitam da mi odgovorite. Piše ovako - pacijentkinja zarotirana u desno. Hilobazalno obostrano izražena pl. Sara po tipu hr. promena, ali bez rtg znakova za konsolidaciju u plućima. Hilusi bo. aorta tamna, elongirana. Uor bo. kf sinusi oštri. Duboki i transparentni. Hvala Vam ako mi ovo prevedete da bi ja razumela šta mi je jer ne kapiram.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 10. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Da Vam ne bih previše prevodio, ono što ste poslali predtsvalja opis svih elemenata jedne rendgenografije pluća i srca. Jedino što nedostaje je zaključak koji bi u Vašem slučaju glasio: Radiološki nalaz je u fiziološkim okvirima (normalan).
      S poštovanjem, Pozdrav.

Komentari na pitanje: #34743

    • Poštovani, Radila sam snimak pluca i na rezultatu pise rtg pulmo naglasena bronhovaskularna šara bez infiltracije kd sinusi transparentni. Mozete li da mi pojasnite sta to znaci?