Poštovani,
    Želela bih da mi objasnite ovaj nalaz. U vaskularnim strukturama vrata (cca ica i vertebralnim arterijama od kojih je desna dominantna) morfološki mestimični delom egzulcerisani arteriosklerotični plakovi dijametra di 1mm u cca sa egzukcerisanim arteriosklerotičnim plakom na ostiumu leve eca koji dovodi do stenoze od 41%, u ostalim segmentima nema hemodinamski značajnih stenoza. Indeksi otpora u pregledanim arterijama ne ukazuju na postojanje intrakranijalnih niti organskih niti funkcionalno značajnih spastičnih promena. Pri rotacijama glave u vertebralnim arterijama nisu registrovani hemodinamski poremećaji u smislu postojaja ekstraluminalnih kompresija kao uzroka vertebrobrazilarne insuficijencije. Inače za vratnu cirkulaciju pijem redizork uveče po jednu tabletu od 4.5mg.
    Hvala puno unapred.

    Odgovoreno: 08. 07. 2009.
    • Poštovana,
      U slobodnoj ninterpretaciji: postoji suženje na početnom delu leve spoljašnje karotidne arterije koje nije značajno ni po steenu ni po lokalizaciji. Higijensko-dijetetski režim!
      Pozdrav.