Poštovani,
    U velikoj sam panici, molim Vas za odgovor. Juče sam saznala da sam trudna, danas sam bila kod ginekologa koji mi je to i potvrdio. Trudna sam 3 nedelje, najviše četiri, doktorka ne može još tačno da odredi. Setila sam se da sam prošle sedmice snimala pluća i sad me to plaši. Da li to može štetiti plodu?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 03. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Svakako da nije dobro da se rendgenski pregled radi tokom trudnoće, pogotovo u ranoj fazi.
      Verovatnoća da je došlo do oštećenja ploda nije velika ali se ne može sasvim isključiti.
      Preporučujem da se trudnoća veoma pažljivo prati sa Vašim ginekologom uključujući sve analize o stanju ploda.
      Hvala unapred.