Mom ocu 53g. urađena je resekcija želuca. Odstranjen je ceo želudac. Dva meseca unazad uzimane su biopsije 4 puta i rezultati su bili dobri. Rečeno nam je da se radi o stenozi. Dan pre operacije hirurg je zatražio da se odradi skener i sutradan je operisan i odstranjen je ceo želudac. Posle operacije nam je saopšteno da je na osnovu skenera zaključio da se radi o malignom tumoru. Zanima me da li se na osnovu skenera može zaključiti da li je u pitanju maligni ili benigni tumor?
    Hvala

    Odgovoreno: 25. 06. 2009.
    • Svaki od radioloških pregleda ima svoje osobenosti i pokazuje nešto više ili manje u pojedinih bolesnika. Razlikovanje benigno od malignog je moguće sa nekom verovatnoćom ali ne sa sigurnošću. To se postiže jedino patohistološkim pregledom uzrorka tkiva.
      Srdačno,
      Prof. dr Petar Bošnjaković