Molim vas za objašnjenje dijagnoze:
    pankreas u celini hiperenije strukture bhe pat. Promena retroperit. Se teško skenira zbog gasova bez uvecanih l. gl. ž.Ksa i z. putevi b.o. Jetra u celini hyperehogenije strukture bez fok. promena. Desni bubreg-cysta u donjem polu 8mm bez značaja, drugih promjena nema. (hiperehogena promena u predelu gornje kaliksa prečnika 7mm ima gusti nux kalkulusa ali nema eho odjek.) m. bešika dobrog kapaciteta bez pat.promena. Prostata 52mm x 36x37mm homogena. Slezina nehomogena sa velikim brojem hiperehogenih promena koje liče na kalcificirane zidove krvnhih sudova, naročito izraženo u predelu hilusa. Levi bubreg odgovor. oblika i vel. dobrog parenhima naglanog kionveksiteta gde se parernhim predstavljen u vidu pseudologobusa, hiperehogene promene neposredno uz pseudolobus nemaju karakteristike kalkuusa, nema staze. Ru: 66 x42 x42 nalazx mog supruga.
    Pozdrav Ruža

    Odgovoreno: 25. 06. 2009.
    • Poštovana gospođo,
      Sve u svemu to znači da Vam je muž poprilično zdrav. Ipak, možda sledeći put potražite radiologa koji će nalaz napisati tako da se bolje razume.
      Srdačno,
      Prof. dr Petar Bošnjaković

Komentari na pitanje: #32069

    • Mirjana Ilic 11. 04. 2024.

      Molim Vas za objašnjenje: pankreas uredne eho morfologije, nareckane konture, hiperehogen-lipomatizan? Hvala!

    • Jetra urednih dimenzija, homogene strukture. U desnom globusu subkapsularno i vise kaudalno nepravilna okruglasta hiperogena promena velicine 100 mm x 60 mm.aproks.koja ne izboci konturu organa. Okolni parenh infaktan, dif dg se verovatno radi o hemagiomu, ali se druga etiologija sa sigurnoscu ne moye iskljuciti(potrebna je dalja dijagnostika_CT|MR) Holecista kontrahovana.Bilijarno stablo nedilatirano. Pankreas normalnih dimenzija, homogen. Slezina 120mmx45mm (CC x ML), homogena. Oba bubrega urednih dimenzija, odrzane sirine parenhima, hipotonicnog pijeluma. Mokracna besika umereno distendirana. Uterus voluminozan sa heterogenom nodularnom promenom na zadnjem zidu velicine oko 60mm. AA normalne sirine lumena na vidljivim segmentima. U abdomenu i karlici aktivno nema tecnosti.

    • Molim Vas da mi kažete šta znači Pankreas je normalne veličine, grublje strukture, hiperehogenog paranhima, bez fokalizacije. Da li je pankreas u opasnosti?

    • Molim za objasnjene sledce nalaze ehoskopskipregled gornjegabdomena jetra pregledana interkostalno, je uredne velicine, homogene hiperehogene ehostrukture -masna infiltracija bilijarno stablo nedilatirano. Pankreas uredne sirine inhomogene hiperehogene ehostrukture. Slezina fizioloskih dimenzija homogena oba bubrega fhoskopski uredna sa po jednim mikrolitom u donjem polu obostrano. Aa uredne sirine lumena bio je operisan zuci laparaskopski pa se iskomplikovalo, pa se probusilo crevo i ostecen mokracni kanal. . . . Unapred hvala za vas odgovor