Molim Vas da mi odgovorite na sledece pitanje: Mom suprugu je 2002. godine konstatovan maligni tumor stitne zlezde i ona mu je hirurskim putem ostranjena. Nakon toga imao je zracenja i poslednje je bilo 2005. godine.Da li i posle kog vremena mozemo da planiramo potomstvo i koji su moguci rizici. Radiolog mu je rekao da uopste ne sme da ima decu.

    Odgovoreno: 17. 02. 2008.
    • Vaš suprug jeste bio izložen značajnim dozama zračenja tokom lečenja osnovne bolesti. Pitanju dece se ne sme olako pristupiti ali nema nikakvog razloga da to ne planirate. Preporučio bih da se sačeka još godinu dana a zatim načini spermogram (nije idealno ali je prilično precizno sredstvo prikaza kvaliteta semene tečnosti). Nakon toga, ako je sve u redu, možete početi sa proširivanjem VAše porodice. S poštovanjem, Prof. dr Petar Bošnjaković